Las Vegas ...

22. srpna 2011 v 8:57 | Sajusha-Admin
Je to největší město státu Nevada. Založeno bylo roku 1905 a nejvíce ho proslavila kasína. Přitom do 80. let 20. století to bylo město mafiánů. Je to město kde to žije hlavně v noci. Nejznámější část Las Vegas se nazývá The Strip, která je dlouhá 7,2 km. V této části většina hotelů a kasín. Je tu 18 z 25 největších hotelů světa. Ještě před sto lety tu byla jen malá osada a jinak samá poušť. Dopravu mezi hotely a hlavní třídou The Strip zajišťuje Monorail - takzvaná jednokolejka. Cena jedné cesty vás vyjde na 2 dolary. Jinak je tu autobusová doprava, ale nejlepší způsob přepravy jsou všudy přítomné taxi.
Venkovní teploty v létě jsou až 40 stupňů Celsia a večer klesnou maximálně na 30 stupňů. Proto jsou také veškerá kasína klimatizovaná.

Co dělat v Las Vegas ?
To není moc těžká otázka. Většina lidí co jede do Las Vegas ví co je čeká. Snad každý ví, že jsou tu především kasína.
Za řeč stojí 2 hlavní části Las Vegas jedno již zmiňované The Strip a downtown, který byl plánovaným centrem. Ve reálu je tím hlavním The Strip.
V downtownu doporučujeme vidět jen Fremont dtreet, kde se nachází velká střecha s 2 000 000 žárovek, které v každou celou hodinu(asi od 18 do 23 hodin) vytváří světelnou šou.
Naproti tomu The Strip vám nabídne hodiny zábavy. Najdete tu modely známých staveb ze všech koutů světa. Například Eiffelovu věž, Vítězný oblouk, Sfingu, pyramidy a Gízu, část Manhattanu a sochu Svobody nebo náměstí Sv. Marka. Jsou tu stále k vidění nějaké atrakce, jako souboj pirátů, výbuchy sopky či tančící fontány. A hlavně se tu hraje hazard ve více než 100 obrovských kasín. Kasína a obchodní centra jsou většinou součástí hotelů.
Třeba přímo uvnitř hotelu Venezia je mezi obchody benátský kanál a vy se po něm můžete svézt v gondole. V hotelu Mirage najdete prales. Všechny tyto atrakce jsou většinou zdarma, protože mají za úkol přilákat turisty do svých kasín.
Hazard je tu povolen od 21 let. Přitom je tu k vidění například jedna velká cedule s nápisem ,, nejbenevolentnějších 21 na světě,, .
Potom jsou tu i výlety do okolí. Mezi nejznámější patří Údolí smrti a Crand Canyonn.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama